Wielkie Otwarcie Fabryki nr3

Dnia 30 listopada 2023 roku firma Pronar świętowała spektakularne wydarzenie – oficjalne otwarcie trzeciej fabryki felg a dziewiątej łącznie.

Fabryka przy ulicy ogrodowej to nowoczesna, w pełni zautomatyzowana placówka o łącznej powierzchni 1,7 ha powierzchni. Na jej terenie znajdują się dwie bliźniacze linie produkcyjne, najnowocześniejsza w Europie malarnia oraz magazyn wysokiego składowania.

Maszyny, które przetwarzają stal w koła są w pełni zaprojektowane przez inżynierów Pronar oraz wykonane na miejscu – w Narwi również przez pracowników firmy. To najwyższej, światowej klasy urządzenia – jak również unikalne – ponieważ nikt inny na świecie nie korzysta z takich rozwiązań jak Pronar Wheels. To już 8 i 9 generacja maszyn udoskonalanych na przestrzeni lat przez inżynierów firmy. Obsługa produkcji dzięki zastosowaniu automatyzacji została ograniczona do minimum, niemniej będzie to kilkadziesiąt dodatkowych miejsc na rynku pracy.

Na uroczystość przybyło imponujące 1500 pracowników Pronar oraz zaproszeni dygnitarze Bohdan Paszkowski – wojewoda podlaski oraz Jan Stanisław Kap – wiceprezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Uroczystość rozpoczął Krzysztof Lewczuk – kierownik działu kadr – oficjalnym przywitaniem wszystkich zgromadzonych oraz zaproszeniem na scenę Prezesa Rady Właścicieli Pronar, Pana Sergiusza Martyniuka, który w swojej przemowie podzielił się nie tylko wizją na przyszłość, ale także wspomnieniami z trudnych, ale i triumfalnych chwil z historii firmy, która jak sam podkreślił, obchodzi w tym roku swoje 35-lecie.

Kolejnym mówcą tego dnia był Wojciech Tomkiel kierownik Pronar Wheels.

W swoim przemówieniu opowiedział o możliwościach, jakie niesie ze sobą nowa fabryka. Zwrócił uwagę na innowacyjne rozwiązania, wprowadzenie inteligentnego systemu malarni, oraz procesy produkcji, które pozwolą na zwiększenie efektywności i jakości oferowanych produktów. Zwieńczeniem wystąpienia był uroczysty akt podpisania pierwszej wyprodukowanej felgi przez Pana Sergiusza Martyniuka oraz Bohdana Paszkowskiego.

W trakcie uroczystości wręczono także prestiżowe odznaczenia resortowe

przyznane przez Prezydenta RP oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, tym samym uhonorowując zaangażowanie i wkład pracowników Pronar w rozwój kraju.

Za część artystyczną odpowiadał chór i zespół muzyczny Pronar

dodając nutę kulturalnego piękna do tego wyjątkowego wydarzenia swoimi wystąpieniami. Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez niezawodny personel gastronomiczny.

Uroczystość oficjalnego otwarcia była świetną okazją do refleksji nad osiągnięciami oraz budowania perspektywicznych planów na kolejne lata.

Marcin Bukowski Specjalista ds. Marketingu

Marcin Bukowski

Kierownik Marketingu i Wsparcia sprzedaży

Udostępnij artykuł:

Poprzedni wpis
Nowa Fabryka