Red wheels at Pronar Wheels warehouse

Konsekwencja w działaniu w 2022

W 2022 roku Pronar Wheels konsekwentnie realizował strategię zapoczątkowaną kilka lat wcześniej. Przez ostatnie 12 miesięcy skupialiśmy się na rozwoju technologicznym produkcji oraz zwiększaniu przewagi rynkowej.

Wiele firm z góry przyjęło, że w 2022 roku nastąpi odbicie, które spowoduje, że będzie to rok mniej kryzysowy względem poprzedniego, pandemicznego. Niestety napięta sytuacja za wschodnią granicą Polski odbiła się na cenach i dostępności surowców oraz energii na całym świecie, a szczególnie w Europie. Prawdopodobnie ciężko jest znaleźć biznes, który nie ucierpiał w jakikolwiek sposób przez nadmierny wzrost kosztów działalności. My również napotkaliśmy na swojej drodze kilka przeszkód, jednak posiadając już podobne doświadczenie, kolejny rok z rzędu udało nam się je pokonać dzięki wysokim zapasom stali oraz produkcji in-house.

Jako właściciele technologii stojącej za produkcją kół cały czas modyfikujemy i wprowadzamy innowacyjne rozwiązania do istniejących linii produkcyjnych. Ma to na celu podnoszenie standardów bezpieczeństwa oraz skracanie czasu produkcji detalu. Wszystkie te nowości pozwalają nam poszerzyć paletę produktową oraz sukcesywnie zwiększać ilość produkowanych kół tarczowych.

Działania techniczne i handlowe przełożyły się na wzrost sprzedaży o 29% względem roku 2021.

Była to zasługa nie tylko wprowadzonych modyfikacji w procesie produkcyjnym, ale przede wszystkim Działu Handlowego, który nieustannie się powiększa. Dodatkowo, wpływ na jakość i prędkość obsługi miała modernizacja naszej przestrzeni magazynowej. Pozwoliła ona zoptymalizować procesy zachodzące podczas organizacji wysyłek do klientów.

Podobnie jak w zeszłym roku, najszybciej rozwijającą się jednostką Pronar Wheels jest hurtownia opon. Sekcja zajmująca się handlem ogumieniem do maszyn rolniczych i budowlanych zwiększyła swój obrót względem zeszłego roku o 91%! Pozostałe Sekcje również odnotowały znaczące wzrosty.

Modernization of the Pronar Wheels warehouse

Rok 2023 będzie ważnym rokiem w naszej działalności. Przez ostatnie dwa lata pracowaliśmy nad dwoma dużymi projektami, które pozwolą nam na dotarcie do nowych klientów oraz na podbój nowych rynków. Możemy się pochwalić, że obie te premiery będą miały miejsce w tym roku. Mamy ambitne plany – zarówno rozwojowe jak i sprzedażowe. Nie możemy się doczekać, aż się nimi z Wami podzielimy.

Rafał Mazur Zastępca Dyrektora ds. Handlu i Marketingu

Rafał Mazur

Zastępca Dyrektora ds. Handlu i Marketingu
Daniel Grygoruk Specjalista ds. Marketingu

Daniel Grygoruk

Specjalista ds. Marketingu i wsparcia sprzedaży

Udostępnij artykuł:

Poprzedni wpis
Modernizacja magazynu
Następny wpis
Nowa Fabryka