
Jesteśmy dystrybutorem opon rolniczych, przemysłowych, budowlanych, leśnych, trawiastych i ciężarowych topowych producentów. Pronar dostarcza również kompletne koła w ogumieniu dzięki Centrum Montażowemu.
Opon w magazynie
Rozmiarów opon
Dostępnych bieżników
Dostaw rocznie
O tym jak ważny jest ich odpowiedni dobór z pewnością przekonał się każdy kto prowadzi gospodarstwo rolne. Najlepszy wyznacznik jakości ogumienia to jego weryfikacja w praktyce. My robimy to za Was – wszystkie oferowane przez nas opony przechodzą badania i testy wytrzymałościowe, a sprawdzenia dokonujemy montując je przy pierwszym wyposażeniu przyczep Pronar!
Opony marki TVS Eurogrip


































Przy wyborze tego typu opon, jeśli wiemy na jakim podłożu w większości będziemy eksploatować oponę, połowa sukcesu za nami. Druga połowa to wybór odpowiednio wytrzymałego ogumienia. Istotna będzie konstrukcja opony przemysłowej (budowlanej) i jej bieżnik. Przy wyborze opon musimy wziąć również pod uwagę prędkości i technikę jazdy operatora maszyny. Źle dobrane opony przemysłowe, budowlane utrudniają pracę oraz szybko się zużyją.

Opony marki TVS Eurogrip




































Nierówne, często pochyłe podłoże, a także w zależności od pory roku – nadmiernie wilgotny lub zbyt suchy teren nie ułatwiają im zadania. Dlatego też, opony leśne powinny wyróżniać się doskonałą przyczepnością, wytrzymałością na przebicia oraz sztywną i odporną ścianą boczną.

Opony marki TVS Eurogrip

Przy zakupie tego typu ogumienia zwróć uwagę przede wszystkim na bieżnik. Dobrej jakości opony trawiaste mają zaokrąglone boki, delikatną konstrukcję bieżnika i szeroką powierzchnię styku z podłożem. Tak stworzona opona to gwarancja minimalnego nacisku na glebę, a jednocześnie poprawa jej struktury. W pielęgnacji obszarów trawiastych, najważniejszy jest przecież efekt wizualny.

Opony marki TVS Eurogrip





Przy wyborze tego typu opon, jeśli wiemy na jakim podłożu w większości będziemy eksploatować oponę, połowa sukcesu za nami. Druga połowa to wybór odpowiednio wytrzymałego ogumienia. Istotna będzie konstrukcja opony OTR i jej bieżnik. Przy wyborze opon musimy wziąć również pod uwagę prędkości i technikę jazdy operatora maszyny. Źle dobrane opony przemysłowe, budowlane utrudniają pracę oraz szybko się zużyją.

Opony marki TVS Eurogrip

Ogólne Warunki Sprzedaży (OWS) Kołowni Pronar sp. z o. o.
§ 1. Ustalenia ogólne.
1.1 Niniejsze Ogólne Warunki Sprzedaży, zwane dalej w skrócie OWS, mają zastosowanie do wszystkich dostaw towarów oferowanych przez Wydział Kołowni Pronar sp. z o.o., ul. Mickiewicza 101A, 17-210 Narew, Polska, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w Białymstoku, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000139188; NIP 543-02-00-939, REGON P-008002850, kapitał zakładowy w wysokość 51.000,00 zł pokryty w całości, zwanej dalej: “Dostawcą”.
1.2 Wszystkie osoby prawne lub osoby fizyczne nabywające towary znajdujących się w ofercie Dostawcy określane są dalej jako: “Nabywca”.
1.3 Wszystkie nabywane u Dostawcy towary, zamawiane są na warunkach określonych w niniejszych Ogólnych Warunkach Sprzedaży, chyba że Dostawca i Nabywca postanowią odmiennie w zawartej pomiędzy nimi umowie dostawy towarów lub w odrębnym postanowieniu, zawartych w formie pisemnej pod rygorem nieważności .
1.4 OWS stanowią integralną część każdego zamówienia złożonego przez Nabywcę u Dostawcy i obowiązują przez cały okres trwania współpracy handlowej. Nabywca lub osoba upoważniona do występowania w jego imieniu składając zamówienie poświadcza, iż Ogólne Warunki Sprzedaży zna i akceptuje. Spełnienie powyższego jest niezbędnym warunkiem współpracy handlowej.
1.5 Nabywca przed złożeniem pierwszego zamówienia winien dostarczyć kopie (potwierdzone za zgodność z oryginałem przez osobę uprawnioną do reprezentowania Nabywcy) swoich aktualnych dokumentów rejestrowych. Nabywca zobowiązany jest do podania numeru rachunku bankowego.
§ 2. Informacje o towarze.
2.1 Wszystkie informacje techniczne dotyczące towarów wynikające np. z katalogów, rysunków prospektów i innych materiałów reklamowych przedstawianych przez Dostawcę są danymi orientacyjnymi oraz mogą ulec zmianie, o ile nie oznaczono ich wyraźnie jako obowiązujące.
2.2 Nabywca jest zobowiązany znać parametry techniczne zamawianego towaru.
2.3 Dostawca zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian konstrukcyjnych.
§ 3. Poufność.
3.1 Nabywca zobowiązany jest, jeśli nie ustalono inaczej na podstawie odrębnej umowy, do traktowania przekazanych mu w trakcie współpracy informacji jako poufnych oraz wykorzystywania ich jedynie do wykorzystywania zakupionych towarów oraz ich poprawnej eksploatacji i nie przekazywania osobom trzecim.
3.2 Dostawca zastrzega sobie prawo własności i prawo autorskie w odniesieniu do kosztorysów, rysunków, schematów oraz innych dokumentów technicznych. Nabywcy nie wolno udostępniać ich osobom trzecim bez pisemnej zgody Dostawcy.
3.3 Dostawca jest zobowiązany do zachowania w tajemnicy przekazywanych mu przez Nabywcę w ramach współpracy schematów, rysunków i innych dokumentów technicznych oznaczonych jako poufne.
§ 4. Zamówienia.
4.1 Dostawca realizuje dostawy towarów na rzecz Nabywcy na podstawie pisemnie ustalonych harmonogramów zamówień.
4.2 W celu realizacji ustalonych harmonogramów zamówień, Nabywca składać będzie u Dostawcy pisemne zamówienia.
4.3 Dostawca pisemnie potwierdza przyjęcie zamówienia do realizacji. Pisemne potwierdzenie przyjęcia zamówienia przez Dostawcę doręczone listownie, faxem lub w formie elektronicznej dla Nabywcy, jest równoznaczne z zawarciem przez strony umowy na dostawę.
4.4 Pisemne potwierdzenie przyjęcia zamówienia zawiera :
a) Nazwę towaru wraz z dodatkowymi parametrami technicznymi,
b) ilość,
c) cenę jednostkową netto,
d) termin realizacji zamówienia,
e) formę płatności, termin płatności,
f) wysokość upustu w procentach, jeśli został zastosowany,
g) warunki dostawy określone zgodnie z Incoterms 2010 (sposób, miejsce dostawy, płatnik kosztów przewozu i ewentualnego ubezpieczenia),
h) imię i nazwisko osoby prowadzącej sprawę
4.5 Potwierdzenie przyjęcia zamówienia, jeśli nie wymaga dodatkowych ustaleń między stronami, wystawiane jest w ciągu 5 dni roboczych od daty wpływu zamówienia.
4.6 Potwierdzenie przyjęcia zamówienia przez Dostawcę z zastrzeżeniem zmian lub uzupełnień nie zmieniających istoty treści zamówienia poczytuje się za jego przyjęcie z uwzględnieniem zastrzeżeń zawartych w potwierdzeniu.
4.7 Nie dopuszcza się cesji praw wynikających ze złożonego zamówienia w stosunku do osób trzecich bez pisemnej zgody Dostawcy.
4.8 Po uprzednim poinformowaniu Nabywcy, Dostawca zastrzega sobie prawo powstrzymania się od realizacji zamówienia – jeżeli poweźmie uzasadnione przypuszczenie, że Nabywca nie zapłaci całej ceny w umówionym terminie, w szczególności, jeżeli takie przypuszczenie uzasadnia stan majątku Nabywcy.
4.9 Nabywca ponosi koszty rezygnacji z zamówienia u Dostawcy towarów w przypadku potwierdzenie przyjęcia zamówienia do realizacji przez Dostawcę
§ 5. Zamówienia specjalne
5.1 Przez zamówienie specjalne Strony rozumieją zamówienie na towar nie występujący w aktualnej ofercie Dostawcy. Dotyczy to również koloru modelu standardowego nie występującego w aktualnej ofercie.
5.2 Ze względu na specyfikę zamówień specjalnych, cena oraz termin realizacji wymaga każdorazowego uzgodnienia z Dostawcą w formie pisemnej.
5.3 Po zaakceptowaniu przez Nabywcę warunków dostawy zamówienia specjalnego, rezygnacja z tego zamówienia przez Nabywcę obłożona jest kosztami w wysokości 75% kwoty zamówienia.
5.4 Płatności, warunki dostawy, rodzaj transportują realizowane identycznie jak w przypadku zamówień na towar ze standardowej oferty Dostawcy chyba, że Dostawca i Nabywca porozumieli się w inny sposób.
5.5 Nabywca zobowiązany jest po złożeniu zamówienia wpłacić zaliczkę na konto Dostawcy w ustalanej odrębnie wysokości.
5.6 Dane, rysunki techniczne i pozostałe informacje Nabywcy mogą w pełnym zakresie stanowić podstawę wytwarzania, dostawy i świadczenia; stają się częścią składową zamówienia. Nabywca daje wyłączną gwarancję prawidłowości przekazanych przez siebie danych, co wyłącza zobowiązanie Dostawcy do ich sprawdzania.
§ 6. Terminy dostaw.
6.1 Podawane terminy dostaw mają charakter informacyjny. Niedotrzymanie terminu dostawy przez Dostawcę uprawnia Nabywcę do dochodzenia przysługujących mu ustawowo praw jedynie wtedy, jeżeli Dostawca pomimo pisemnego wyznaczenia przez siebie terminu dodatkowego nadal nie zrealizuje dostawy.
6.2 Dostawca zastrzega sobie prawo do zmiany ustalonych terminów, w szczególności gdy wystąpi:
a) siła wyższa rozumiana jako: strajk, wojna, epidemia, lokaut, trudności w dostawie energii lub materiałów, decyzje władz administracyjnych, samorządowych, pożar, powódź i inne klęski żywiołowe,
b) przerwa lub opóźnienie w dostawach surowców, energii, komponentów od poddostawców oraz inne nieprzewidziane zdarzenia, na które Dostawca nie ma wpływu.
c) awarie, opóźnienia transportowe i celne, szkody transportowe, a w tym blokady dróg, ograniczenia czasowe w ruchu drogowym transportu ciężarowego.
6.3 Wystąpienie wyżej wymienionych okoliczności powoduje przesunięcie lub zawieszenie terminu wykonania zamówień (o czym Dostawca niezwłocznie zawiadamia Nabywcę na piśmie) oraz zwalnia Dostawcę z odpowiedzialności za zmianę terminów dostaw. W uzasadnionych przypadkach Dostawca jest również uprawniony do odstąpienia od umowy lub jej części.
6.4 Jeśli przesunięcie terminu wykonania zamówienia przekroczy 45 dni Dostawca zastrzega sobie prawo wyliczenia nowych cen zgodnych z ewentualną zmianą cennika i/lub kosztów materiałowych, osobowych i pozostałych. Oferowane ceny obowiązują tylko w odniesieniu do danego zamówienia jednostkowego..
6.5 Termin dostawy uznaje się za dotrzymany, jeśli w momencie jego upływu towar opuścił zakład Dostawcy lub też zgłoszona została jego gotowość do wysyłki.
6.6 Jeśli wysyłka ulega zwłoce z winy Nabywcy, to – po miesiącu od zgłoszenia gotowości ¬towaru do wysyłki Dostawca może naliczyć składowe w wysokości 2 % sumy zamówienia za każdy rozpoczęty tydzień, o ile nie udokumentowano wyższych kosztów.
§ 7. Warunki dostaw i odbiorów.
7.1 Warunki dostawy w odniesieniu do kosztów wysyłki oraz wszelkich ryzyk są przy braku innych uzgodnień warunkami EXW Narew. Transport oraz ubezpieczenie w transporcie zamówionych towarów odbywa się na koszt i ryzyko Nabywcy. Od chwili wydania towaru Nabywcy lub przewoźnikowi tj. w chwili podpisania dokumentów załadunkowych, Dostawca nie ponosi odpowiedzialności z tytułu uszkodzeń i braków w samym towarze, jak i jego opakowaniu.
7.2 Nabywca obowiązany jest odebrać zamówiony towar w miejscu i terminie uzgodnionym oraz zaakceptowanym przez Dostawcę w potwierdzeniu przyjęcia zamówienia.
7.3 W przypadku braku wskazania przez Nabywcę miejsca dostawy, zobowiązany jest on do odbioru towaru w siedzibie Dostawcy.
7.4 Termin uważa się za zachowany, jeżeli towar zostanie wydany w oznaczonym dniu Nabywcy lub przewoźnikowi z magazynu Dostawcy. Jeśli Nabywca nie wskazał terminu dostawy, termin uważa się za zachowany, jeżeli towar przygotowano do wydania w terminie określonym w pisemnym potwierdzeniu zamówieniu.
7.5 Dostawca określa termin załadunku i warunki techniczne, jakim odpowiadać musi środek transportu stosownie do zamówionego asortymentu.
7.6 Nabywca może podstawić własny środek transportu lub przysłać własnego przewoźnika pod warunkiem posiadania przez niego upoważnienia do odbioru towaru potwierdzonego przez Nabywcę. bądź przesłania do PRONAR pisemnej dyspozycji odebrania towaru przez przewoźnika.
7.7 W przypadku podstawienia przez Nabywcę niewłaściwego środka transportu (niezgodnego z opracowaną przez Dostawcę technologią załadunku) towar może nie zostać załadowany bądź w ogóle, bądź w umówionym terminie.
7.8 Jeżeli Nabywca nie określi w zamówieniu przewoźnika, to Dostawca może dowolnie, z zachowaniem należytej staranności dokonać wyboru przewoźnika i warunków transportu na koszt Nabywcy.
7.9 Dopuszcza się dostawy częściowe.
7.10 Nabywca zobowiązany jest starannie zbadać kompletność przesyłki bezpośrednio przy odbiorze i ustalić ewentualne braki lub uszkodzenia towaru powstałe w trakcie transportu i opisać je protokole sporządzonym wspólnie z przewoźnikiem i przez niego potwierdzonym na piśmie – dotyczy to dostaw wg warunków CPT ( Carriage Paid To ). Wszelkie późniejsze zgłoszenia nie będą rozpatrywane przez Dostawcę.
7.11 Zgłoszenie reklamacyjne dotyczące ilości towaru może nastąpić tylko podczas załadunku towaru (przy odbiorze własnym) lub w dniu rozładunku bądź odbioru od przewoźnika .
7.12 Reklamacje dotyczące kompletacji dostarczonych produktów powinny być zgłaszane na piśmie w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia odbioru dostawy, wskazanej na liście przewozowym CMR.
7.13 Wydanie towaru Nabywcy lub przewoźnikowi daje podstawę do wystawienia faktury w tym dniu, w którym nastąpiło wydanie towaru.
7.14 Dostawca zastrzega sobie prawo do wstrzymania wysyłki towaru bez uprzedzenia w momencie nie wywiązywania się Nabywcy z zobowiązań finansowych dotyczących poprzednich dostaw.
7.15 Dostawca jest zobowiązany dostarczyć wyroby na czas i zgodnie ze specyfikacją techniczną rysunkami, warunkami technicznymi wykonania.
7.16 Nabywca ma obowiązek dokonać odbioru jakościowego tj. zgodności ilości i asortymentu oraz oceny estetyki i stanu technicznego w zakresie wad możliwych do wykrycia bez prób ruchowych w ciągu 14 dni od dnia dostawy. Po tym okresie dostawca nie zaakceptuje roszczeń dotyczących w/w odbioru jakościowego.
7.17 Nabywca podejrzewając wady towaru spowodowane transportem, zobowiązany jest sporządzić protokół z przedstawicielem firmy transportowej i przesłać go do Dostawcy.
§ 8. Cennik i ceny.
8.1 Ceny towarów oferowanych przez Dostawcę zawarte są w cenniku dostępnym w Dziale Handlu Wydziału Kół Tarczowych.
8.2 Wszystkie ceny podane w cenniku są cenami netto (bez podatku VAT).
8.3 Dostawca zastrzega sobie prawo do korekty cennika w zakresie asortymentu i cen, którego ważność weryfikuje się przez znajdującą się na nim datę jego ustalenia.
8.4 W momencie wejścia w życie nowego cennika traci ważność cennik poprzednio obowiązujący.
8.5 Ceny podane w cenniku obejmują standardowy sposób pakowania wyrobów. Każde zamówienie Nabywcy dotyczące opakowania innego niż standardowe, będzie powodowało obciążenie Nabywcy dodatkowymi kosztami.
8.6 Ceny dotyczące ogólnej oferty towarów i usług Dostawcy mają charakter niezobowiązujący i mogą ulegać zmianom.
8.7 Udzielane przez Dostawcę dodatkowe rabaty i upusty wymagają indywidualnych negocjacji oraz potwierdzenia w formie pisemnej.
8.8 Ostateczną cenę towaru i warunki płatności ustala się indywidualnie do każdego zamówienia w drodze negocjacji, a wysokość ceny powiększana jest o podatek VAT w przypadku sprzedaży krajowej zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami w Polsce. Jeżeli nie uzgodniono inaczej, obowiązują warunki płatności uwzględnione na potwierdzeniu zamówienia.
8.9 Gdy nie uzgodniono inaczej, obowiązują ceny loco magazynu dostawcy w Narwi.
8.10 Dostawca zastrzega sobie prawo do zmiany ceny wskazanej w potwierdzaniu zamówienia w przypadku zmiany opłat celnych wpływającą na koszty realizacji zamówienia.
§ 9. Warunki płatności.
9.1 Zapłata za otrzymany towar nastąpi po wystawieniu faktury na warunkach ustalonych w potwierdzeniu przyjęcia zamówienia. Termin zapłaty w każdym przypadku określany jest w dniach i liczony od daty wystawienia faktury.
9.2 Datą wykonania świadczenia przez Nabywcę jest data wpływu należności na rachunek bankowy Dostawcy podany na potwierdzeniu przyjęcia zamówienia lub na fakturze.
9.3 Własność towaru przechodzi na Nabywcę po dacie wpływu środków na rachunek bankowy Dostawcy.
9.4 Do czasu upływu terminów lub zaistnienia zdarzeń, o których mowa w ust. 2 niniejszego paragrafu, towar stanowi własność Dostawcy i może być przez niego odebrany, jeżeli Nabywca zalega z zapłatą należności mimo pisemnego wezwania do zapłaty w wyznaczonym mu dodatkowym terminie .
9.5 W przypadku sprzedaży na przedpłatę, Dostawca wystawi ,,Fakturę pro-forma’’, która określi wysokość przedpłaty koniecznej do realizacji zamówienia.
9.6 W przypadku opóźnienia płatności Dostawca może naliczyć odsetki za zwłokę w ustawowej wysokości poczynając od dnia, w którym upłynął termin płatności określony na fakturze.
9.7 Opóźnienie płatności po stronie Nabywcy powoduje natychmiastową wymagalność płatności bez odliczeń wszelkich otwartych wierzytelności, również z innych dostaw i świadczeń, nawet wówczas, gdy zostały uprzednio odroczone.
9.8 W przypadku istnienia zaległych płatności określonego Nabywcy , Dostawca zastrzega sobie prawo wyboru na pokrycie jakiej zaległości zostaną przeznaczone środki wpływające na jego konto od danego Nabywcy.
9.9 W przypadku zaległości płatniczych, wykraczających poza uzgodniony termin płatności, Dostawca wstrzyma wysyłki towaru do czasu uregulowania zaległości przez Nabywcę.
9.10 Nabywca nie ma prawa do wstrzymania płatności lub dokonania potrąceń bez zgody Dostawcy wyrażonej w formie pisemnej.
§ 10. Gwarancja i reklamacje produktów.
10.1 Gwarancja udzielona przez Dostawcę obowiązuje tylko wobec Nabywcy.
10.2 Okres gwarancji sprzedanych przez Dostawcę towarów wynosi 24 miesiące od daty sprzedaży.
10.3 Gwarancja obejmuje wady fabryczne producenta ujawnione przy zakupie lub w trakcie użytkowania wynikające z błędów zaistniałych w procesie produkcyjnym, wady konstrukcyjne, materiałowe. Inne roszczenia Nabywcy z tytułu wad towaru, niezależnie od powodu, są wykluczone.
10.4 Nabywca ma obowiązek przestrzegania norm i warunków określonych przez Dostawcę, dotyczących sprzedawanych towarów, ze szczególnym uwzględnieniem norm eksploatacyjnych.
10.5 W przypadku użytkowania towaru niezgodnie z warunkami nastąpi anulowanie uprawnień z tytułu gwarancji.
10.6 Odpowiedzialność Dostawcy wobec Nabywcy z tytułu rękojmi za wady fizyczne towarów zostaje wyłączona.
10.7 Dostawca jest zwolniony z wszelkiej odpowiedzialności z tytułu rękojmi i gwarancji, jeżeli Nabywca wiedział o wadzie w chwili zawarcia umowy, złożenia zamówienia, przedstawienia mu oferty, dostarczenia dokumentu Potwierdzenia Przyjęcia Zamówienia lub dokumentu wydania towaru – Dowodu Dostawy.
10.8 Dostawca odpowiada za uszkodzenia dotyczące samego towaru; nie odpowiada zaś za utracone korzyści lub inne szkody majątkowe Nabywcy.
10.9 Nie podlegają gwarancji koła kompletne, które Nabywca wykonał pod własną marką, stosując własną technologię, własne komponenty oraz zakupione u Dostawcy komponenty.
10.10 Nabywca traci uprawnienia wynikające z niniejszych gwarancji w razie:
a) jakiejkolwiek naprawy lub przeróbki zakupionego towaru,
b) przekroczenia parametrów technicznych podanych w kartach katalogowych,
c) zlikwidowania oznaczeń umożliwiających identyfikację,
d) przechowywania towaru w niewłaściwych warunkach
e) użytkowania wyrobu niezgodnie z jego przeznaczeniem,
f) naruszenia obowiązków wynikających dla nabywcy z niniejszej gwarancji,
g) upływu okresu gwarancji,
10.11 Nabywca zobowiązany jest do pisemnego zgłoszenia wadliwości towaru w terminie 14 dni od dostawy lub ujawnienia w trakcie eksploatacji. Przy zgłoszeniu wadliwości towaru Nabywca zobowiązany jest: podać numer katalogowy produktu, numer zamówienia, datę dostawy, opisać i dodatkowo przedstawić dokumentację fotograficzną wady.
10.12 Wszystkie reklamacje powinny być zgłoszone przy użyciu ważnego formularza:
Email: claims@pronar.pl
Fax: +48 85 873 35 22 z dopiskiem: „Reklamacja Kołownia”
Poczta: Pronar spółka z o.o. 17-210 Narew ul. Mickiewicza 101A z dopiskiem: „Dział Kołowni”
10.13 Brak kompletności zgłoszenia reklamacyjnego uprawnia Dostawcę do nierozpoznania reklamacji.
10.14 Przekroczenie terminu zgłoszenia wady uprawnia Dostawcę do cofnięcia uprawnień gwarancyjnych.
10.15 W przypadku gdy przesłana przez Nabywcę dokumentacja fotograficzna jest niewystarczająca do podjęcia przez Dostawcę działań reklamacyjnych, Dostawca powiadomi o tym fakcie Nabywcę w terminie 5 dni od dnia zgłoszenia reklamacji do Dostawcy. W tym przypadku Nabywca zobowiązuje się na swój koszt przesłać na rzecz Dostawcy, nie później niż w ciągu 7 dni od daty uzyskania informacji od Dostawcy w tym zakresie, wszelkie wadliwe towary lub ich części.
10.16 Dostawca w ciągu 14 dni od dnia otrzymania kompletnego zgłoszenia reklamacyjnego od Nabywcy podejmie decyzję o sposobie załatwienia reklamacji i są one następujące:
a) wymiana na towar wolny od wad
b) naprawa w firmie Pronar
c) zwrot gotówki za naprawę wykonaną przez odbiorcę
d) zwrot gotówki za produkt
10.17 W przypadku jeżeli reklamacja okaże się bezzasadna, Dostawca wystawi Nabywcy fakturę obciążającą go uzasadnionymi kosztami jakie poniósł Dostawca.
§ 11. Ograniczenia odpowiedzialności.
11.1 Dostawca nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody pośrednie i następcze.
11.2 Łączna maksymalna odpowiedzialność Dostawcy w zakresie roszczeń i zobowiązań, w tym odpowiedzialność z tytułu szkód bezpośrednich, niezależnie od tego czy zostały one objęte ubezpieczeniem czy nie, nie przekroczy równowartości ceny towaru dotkniętego wadą .
11.3 Wykluczone są roszczenia odszkodowawcze Nabywcy dot. realizacji jego zamówienia, wynikające z wad, szkód powstałych w skutek podjęcia działań niedozwolonych przez Nabywcę,
11.4 Dostawca nie ponosi odpowiedzialności za straty lub szkody powstałe na skutek wadliwie wykonanych napraw przez serwis Nabywcy lub spowodowanych zastosowaniem nieoryginalnych części .
§ 12. Obowiązujące prawo, miejsce realizacji zobowiązań, właściwość miejscowa sądu.
12.1 Wszelkie spory mogące wyniknąć między Stronami w związku z realizacją zamówienia, warunki którego opisują postanowienia niniejszych OWS, będą w miarę możliwości rozstrzygane na drodze polubownej, a w ostateczności na drodze sądowej.
12.2 Stosunki prawne z Nabywcą reguluje wyłącznie prawo polskie. W przypadku wystąpienia sporów na tle niniejszej umowy Sądem właściwym jest Sąd miejsca w którym Dostawca posiada siedzibę.
§ 13. Postanowienia końcowe.
13.1 W przypadku wyłączenia z OWS któregokolwiek z postanowień na podstawie zawartej odrębnie umowy określonej w § 1 ust. 1.3, pozostałe zachowują pełną ważność i moc prawną.
13.2 W przypadku prawnej nieskuteczności poszczególnych punktów OWS pozostałe postanowienia oraz realizowane na ich podstawie zamówienia zachowują moc obowiązującą. Strony uzgodnią postanowienie skuteczne zastępujące postanowienie nieskuteczne, uwzględniając aby ono możliwie najwierniej odzwierciedlało jego sens i zamiar.
13.3 Dostawca zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w OWS. Zmiany postanowień zaczynają wiązać drugą Stronę od chwili, gdy zostały jej doręczone w sposób zwyczajowo przyjęty w stosunkach handlowych między stronami, jeżeli Nabywca niezwłocznie po doręczeniu mu zawiadomienia o wniesionej do OWS zmianie nie wyrazi sprzeciwu wobec tej zmiany.
13.4 Aktualne OWS są zawsze dostępne u Dostawcy
13.5 W sprawach nieuregulowanych postanowieniami niniejszych OWS, zastosowanie mają odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego i innych ustaw.
Pronar Wheels to również dystrybutor opon światowych producentów!
Jeśli szukasz rzetelnego dostawcy opon