New Pronar Wheels factory

Nowa Fabryka

Nowa fabryka Pronar – na drodze do lidera producentów kół tarczowych

Z nową halą produkcyjną, którą oddajemy do użytku już wkrótce, zwiększamy nie tylko jakość naszych produktów, ale również nasze możliwości produkcyjne. Dzięki nowoczesnym maszynom, które zostaną uruchomione na linii produkcyjnej, będziemy w stanie zwiększyć wydajność i produkcję naszych kół tarczowych nawet do 1 miliona sztuk rocznie. To dla nas olbrzymi krok naprzód i kolejny dowód na to, że Pronar nie przestaje rozwijać się i inwestować w przyszłość.

New Pronar Wheels factory

Automatyzacja produkcji

Jednym z głównych założeń nowej hali produkcyjnej jest nastawienie na automatyzację, mającą na celu produkcję wyrobów najwyższej jakości poprzez zmniejszenie możliwości wystąpienia błędów ludzkich. Dzięki temu będziemy w stanie utrzymać wysoką jakość naszych produktów i zwiększyć wydajność produkcji.

Linia produkcyjna

Nowa fabryka w Narwi posiada dwie identyczne linie produkcyjne, z których każda składa się z czterech maszyn profilujących. Linia formuje obręcze samodzielnie, przy czym również sama odbiera stal z palet. Maszyny profilujące są znacznie większe niż te obecnie w starej hali, co pozwoli nam na produkcję większych detali. Obręcze przed profilowaniem i po spawaniu są sprawdzane za pomocą specjalnych, bardzo dokładnych laserów.

New Pronar Wheels factory

Proces malowania

Na proces malowania proszkowego składa się 9 etapów, co zapewnia najwyższą jakość i trwałość koloru. Nowością jest fosforanowanie cynkowe dające najwyższy standard zabezpieczania powierzchni, lepsze niż nanoceramika. Malarnia będzie w stanie malować detale do 700 kg w rozmiarze 54×54. Jeden detal będzie malowany średnio 30 sekund, dzięki czemu cały proces malowania jest bardzo szybki i efektywny.

Inteligentny system malarni

W nowej fabryce Pronar wprowadził inteligentny system malarni, który sam decyduje, co maluje i kiedy. Zadaniem pracownika jest jedynie zawieszenie detalu i wybranie koloru, program sam zaplanuje jego drogę tak, by zoptymalizować czas i koszt malowania. Dużą pomocą jest również obecność dwóch komór malowania co pozwala na jeszcze większą optymalizację czasu i kosztów.

Marcin Bukowski Specjalista ds. Marketingu

Marcin Bukowski

Kierownik marketingu i wsparcia sprzedaży

Udostępnij artykuł:

Poprzedni wpis
Konsekwencja w działaniu w 2022
Następny wpis
Wielkie Otwarcie Fabryki nr3