fbpx

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA PRONAR WHEELS

Z poniższych artykułów dowiedzą się Państwo więcej na temat naszej firmy, wprowadzanych przez nas innowacji oraz standardów produkcyjnych. Dostępne są również nowinki ze świata kół i opon.

Pronar Wheels partnerem AGCO na Agritech 2021!

W 2020 roku, Pronar Wheels, jako jeden z nielicznych dostawców firmy AGCO, został zaproszony do wzięcia udziału w II edycji Agritech Supplier Summit 2021 jako Partner całego wydarzenia. Początkowo event był planowany na marzec 2021 r., ale w związku niepewną sytuacja związaną z COVID-19 w całej Europie, ostatecznie został przełożony na wrzesień.

Zaawansowana Automatyka Spawalnicza

Nie tak dawno na terenie jednej z naszych fabryk uruchomiliśmy system wysokowydajnego spawania dwudrutowego metodami MIG i MAG. Nosi on nazwę TPSi TWIN Push. Jego koncepcja powstała w Biurze Rozwoju Pronar Wheels i została zrealizowana przez zespół doświadczonych inżynierów. Jest to pierwszy w Polsce i jeden z nielicznych na świecie tak zaawansowany technologicznie system spawalniczy.

Prezydent RP w Centrum Wystawowym Pronar

8 czerwca w naszym nowo otwartym Centrum Wystawowym Pronaru w Siemiatyczach gościliśmy Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Prezydent podsumowując swą wizytę stwierdził, że nasza firma jest niekwestionowanym „top of the top” pod względem rozwoju i postępu technologicznego.

Czym zajmuje się Biuro Rozwoju Pronar Wheels?

Biuro Rozwoju istnieje od samego początku funkcjonowania Pronar Wheels (dawniej: Wydział Kół Tarczowych). Koordynuje ono wszystkie działania związane z produkcją kół. Do najważniejszych z nich należy projektowanie wyrobów, oprzyrządowania, linii i urządzeń do produkcji felg oraz opracowywanie technologii wytwórczych.

Rozpoczęliśmy produkcję kół wyścigowych (Prima Aprilis)

W zeszłym roku w naszej fabryce w Narewce uruchomiliśmy zautomatyzowaną linię produkcyjną, która pozwoliła nam na produkcję zupełnie nowych rodzajów kół tarczowych oraz poszerzenie naszej oferty. Nowy nabytek, pozwolił na realizację planów, które przygotowywaliśmy długie lata. Po miesiącach testów możemy finalnie ogłosić, że rozpoczęliśmy oficjalną produkcję kół do bolidów wyścigowych Formuły 1.

Nowe prasy i manipulator

Rok 2020 był okresem intensywnego rozwoju Pronar Wheels, gdyż zadbaliśmy nie tylko o poszerzenie oferty naszych produktów, ale również o wzniesienie ich jakości na znacznie wyższy poziom. W zeszłym roku nasze fabryki wzbogaciły się o nowe urządzenia, które umożliwiły zwiększenie produkcji oraz wprowadzenie zupełnie nowych rozwiązań do naszej oferty.

Pan Paweł Twardowski, redaktor Top Agrar Polska, wraz z kołami Pronar Wheels

Konkurs Top Agrar Polska z udziałem Pronar Wheels

Portal Top Agrar zainicjował konkurs, w którym do wygrania jest ich nowy nabytek, Ursus 1204 de luxe. Zanim jednak legendarny już ciągnik trafi do szczęśliwca, czeka go gruntowna renowacja, w której udział biorą nie tylko osoby zaangażowane w prowadzenie konkursu, ale też gama polskich firm, wśród których znalazł się Pronar Wheels.

Spawanie

Spawanie z międzynarodowym certyfikatem

Technologie spawalnicze stosowane w Pronarze uzyskały certyfikat międzynarodowej, niezależnej jednostki notyfikowanej. Poświadczenia wydane przez TUV Rheinland są nie tylko dowodem zgodności procesów spawania z obowiązującymi normami ISO, ale też gwarantem wysokiej jakości spoin w produktach naszej firmy.

Minister Rolnictwa w Pronar

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Pronar Wheels

Jan Krzysztof Ardanowski wizytował w piątek fabrykę Pronaru w Narwi. Wizyta przedstawiciela rządu była okazją do spotkania się z prezesem Pronaru – Sergiuszem Martyniukiem oraz pracownikami podlaskiej firmy. Niewątpliwie piątkowe spotkanie w fabryce w Narwi było kolejną okazją do udowodnienia, że na Podlasiu powstają innowacje na światowym poziomie. Z pewnością Minister Ardanowski miał okazję zobaczyć, jak w produkcji nowoczesnych maszyn rolniczych sprawdzają się najnowsze rozwiązania technologiczne.

Aktualności Pronar Wheels - Kontrola Jakości

Kontrola jakości na Pronar Wheels

Wysoka jakość kół Pronaru sprawiła, że mają zastosowanie m.in. w przyczepach, maszynach budowlanych, przemysłowych, leśnych i wojskowych. Wykonujemy je w unikalnej technologii obróbki na zimno. To właśnie wysoka jakość produkcji, potwierdzoną certyfikatami, kołami Pronaru zainteresowali się najwięksi światowi producenci maszyn rolniczych oraz opon.

Aktualności Pronar Wheels - Centrum Badawczo - Rozwojowe

Centrum Badawczo-Rozwojowe

Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań oraz technologii jest jednym warunków rozwoju przedsiębiorstw, dlatego nie powinno ono być jednak celem samym w sobie, gdyż najważniejsza jest umiejętność wykorzystywania wyników prac badawczych w praktyce gospodarczej i osiąganie z tego tytułu korzyści. Możliwość dostosowania działalności badawczo-rozwojowej do wymogów rynkowych sprawia, iż firma staje się konkurencyjna, a sprzedawane usługi czy towary – unikatowe.

Aktualności Pronar Wheels - Podnoszenie kwalifikacji

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Każdego roku szkolenia w Pronarze przeprowadzamy coraz częściej. Najwięcej z nich dotyczy pracowników nowo zatrudnionych lub przeniesionych na stanowisko o zupełnie innej specyfice niż poprzednie. W ubiegłym roku pracownicy Pronaru najczęściej podnosili swoje kwalifikacje w zakresie elektrohydrauliki, obsługi serwisowej, wad odlewów i metod im zapobiegania oraz obsługi suwnic i wózków. Przede wszystkim główny cel tych szkoleń to szybkie i efektywne przygotowanie do nowych zadań w ramach obowiązków wynikających z danego stanowiska pracy.

Koła i Opony

Oprogramowanie MES – szybsze wdrażanie wyrobów

Wdrażanie innowacyjnych technologii, w tym także coraz bardziej zaawansowanych programów m.in. z grupy CAE (ANSYS i LS-DYNA), przyczynia się do sukcesywnego i stałego rozwoju Pronaru. Programy te pomagają we wcześniejszym wykryciu osłabionych miejsc konstrukcji projektowanych maszyn. Bez tego nowego oprogramowania można je było lokalizować dopiero po serii testów w czasie pracy. To z kolei zapobiega ewentualnym uszkodzeniom konstrukcji już na etapie projektowania. Skraca również czas wdrożenia wyrobu do produkcji seryjnej.

Więcej aktualności dotyczących działań oraz przedsięwzięć Pronar Wheels znajdziesz na naszych profilach w serwisach społecznościowych. Znajdziesz nas na Facebooku, Instagramie, Twitterze oraz LinkedIn.

Menu