fbpx

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA PRONAR WHEELS

Z poniższych artykułów dowiedzą się Państwo więcej na temat naszej firmy, wprowadzanych przez nas innowacji oraz standardów produkcyjnych. Dostępne są również nowinki ze świata kół i opon.

Pan Paweł Twardowski, redaktor Top Agrar Polska, wraz z kołami Pronar Wheels

Konkurs Top Agrar Polska z udziałem Pronar Wheels

Portal Top Agrar zainicjował konkurs, w którym do wygrania jest ich nowy nabytek, Ursus 1204 de luxe. Zanim jednak legendarny już ciągnik trafi do szczęśliwca, czeka go gruntowna renowacja, w której udział biorą nie tylko osoby zaangażowane w prowadzenie konkursu, ale też gama polskich firm, wśród których znalazł się Pronar Wheels.

Spawanie

Spawanie z międzynarodowym certyfikatem

Technologie spawalnicze stosowane w Pronarze uzyskały certyfikat międzynarodowej, niezależnej jednostki notyfikowanej. Poświadczenia wydane przez TUV Rheinland są nie tylko dowodem zgodności procesów spawania z obowiązującymi normami ISO, ale też gwarantem wysokiej jakości spoin w produktach naszej firmy.

Minister Rolnictwa w Pronar

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Pronar Wheels

Jan Krzysztof Ardanowski wizytował w piątek fabrykę Pronaru w Narwi. Wizyta przedstawiciela rządu była okazją do spotkania się z prezesem Pronaru – Sergiuszem Martyniukiem oraz pracownikami podlaskiej firmy. Niewątpliwie piątkowe spotkanie w fabryce w Narwi było kolejną okazją do udowodnienia, że na Podlasiu powstają innowacje na światowym poziomie. Z pewnością Minister Ardanowski miał okazję zobaczyć, jak w produkcji nowoczesnych maszyn rolniczych sprawdzają się najnowsze rozwiązania technologiczne.

Aktualności Pronar Wheels - Kontrola Jakości

Kontrola jakości na Pronar Wheels

Wysoka jakość kół Pronaru sprawiła, że mają zastosowanie m.in. w przyczepach, maszynach budowlanych, przemysłowych, leśnych i wojskowych. Wykonujemy je w unikalnej technologii obróbki na zimno. To właśnie wysoka jakość produkcji, potwierdzoną certyfikatami, kołami Pronaru zainteresowali się najwięksi światowi producenci maszyn rolniczych oraz opon.

Aktualności Pronar Wheels - Centrum Badawczo - Rozwojowe

Centrum Badawczo-Rozwojowe

Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań oraz technologii jest jednym warunków rozwoju przedsiębiorstw, dlatego nie powinno ono być jednak celem samym w sobie, gdyż najważniejsza jest umiejętność wykorzystywania wyników prac badawczych w praktyce gospodarczej i osiąganie z tego tytułu korzyści. Możliwość dostosowania działalności badawczo-rozwojowej do wymogów rynkowych sprawia, iż firma staje się konkurencyjna, a sprzedawane usługi czy towary – unikatowe.

Aktualności Pronar Wheels - Podnoszenie kwalifikacji

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Każdego roku szkolenia w Pronarze przeprowadzamy coraz częściej. Najwięcej z nich dotyczy pracowników nowo zatrudnionych lub przeniesionych na stanowisko o zupełnie innej specyfice niż poprzednie. W ubiegłym roku pracownicy Pronaru najczęściej podnosili swoje kwalifikacje w zakresie elektrohydrauliki, obsługi serwisowej, wad odlewów i metod im zapobiegania oraz obsługi suwnic i wózków. Przede wszystkim główny cel tych szkoleń to szybkie i efektywne przygotowanie do nowych zadań w ramach obowiązków wynikających z danego stanowiska pracy.

Koła i Opony

Oprogramowanie MES – szybsze wdrażanie wyrobów

Wdrażanie innowacyjnych technologii, w tym także coraz bardziej zaawansowanych programów m.in. z grupy CAE (ANSYS i LS-DYNA), przyczynia się do sukcesywnego i stałego rozwoju Pronaru. Programy te pomagają we wcześniejszym wykryciu osłabionych miejsc konstrukcji projektowanych maszyn. Bez tego nowego oprogramowania można je było lokalizować dopiero po serii testów w czasie pracy. To z kolei zapobiega ewentualnym uszkodzeniom konstrukcji już na etapie projektowania. Skraca również czas wdrożenia wyrobu do produkcji seryjnej.

Więcej aktualności dotyczących działań oraz przedsięwzięć Pronar Wheels znajdziesz na naszych profilach w serwisach społecznościowych. Znajdziesz nas na Facebooku, Instagramie, Twitterze oraz LinkedIn.

Menu