Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski wizytował w piątek fabrykę Pronar w Narwi. Wizyta przedstawiciela rządu była okazją do spotkania się z prezesem Pronaru – Sergiuszem Martyniukiem oraz pracownikami podlaskiej firmy.

Piątkowe spotkanie w fabryce w Narwi było kolejną okazją do udowodnienia, że na Podlasiu powstają innowacje na światowym poziomie. Minister Ardanowski miał okazję zobaczyć, jak w produkcji nowoczesnych maszyn rolniczych sprawdzają się najnowsze rozwiązania technologiczne.

Jan Krzysztof Ardanowski

Rozwój siedmiu fabryk od lat jest imponujący. To zasługa pracowników Pronaru, którzy są współautorami sukcesu całej firmy.

Dziewięciu pracowników Pronaru zostało odznaczonych przez ministra Ardanowskiego, srebrnymi i brązowymi medalami za długoletnią służbę.

Jak powiedział Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi – Zmieniają się warunki pogodowe, musimy inaczej dbać o glebę, inaczej dbać o uprawy, również o użytki zielone dlatego chcę rozmawiać również z właścicielem firmy, z konstruktorami, jak firma włączy się do tych wszystkich nowych wyzwań stojących przed rolnictwem.

Minister mówił też w Narwi o bieżących sprawach związanych z polityką rolną. Podkreślał, że negocjacje budżetu unijnego są już na ostatniej prostej, specustawa ograniczy rozprzestrzenianie się ASF, a wypłaty zaległej pomocy suszowej ruszą w połowie przyszłego miesiąca.

To osiągnięcia i plany ponad dwóch tysięcy dwustu pracowników Pronaru. Część z nich została odznaczona medalami prezydenckimi za wysługę lat. Wyróżnienia w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wręczył minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Kierownictwo, pracownicy Pronaru i minister dyskutowali dziś o przyszłości firmy z Narwi i dostosowaniu maszyn i rolnictwa do zmieniającego się klimatu.

Menu