Minister Rolnictwa w Pronar

Minister Rolnictwa w Pronar

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski wizytował w piątek fabrykę Pronar w Narwi. Wizyta przedstawiciela rządu była okazją do spotkania się z prezesem Pronaru – Sergiuszem Martyniukiem oraz pracownikami podlaskiej firmy.

Piątkowe spotkanie w fabryce w Narwi było kolejną okazją do udowodnienia, że na Podlasiu powstają innowacje na światowym poziomie. Minister Ardanowski miał okazję zobaczyć, jak w produkcji nowoczesnych maszyn rolniczych oraz kół tarczowych sprawdzają się najnowsze rozwiązania technologiczne.
Minister Rolnictwa w Pronar

Jan Krzysztof Ardanowski

Rozwój siedmiu fabryk od lat jest imponujący. To zasługa pracowników Pronaru, którzy są współautorami sukcesu całej firmy.

Minister Rolnictwa w Pronar mówił też w Narwi o bieżących sprawach związanych z polityką rolną w Polsce oraz na terenie Unii Europejskiej. Podkreślał, że negocjacje budżetu unijnego są już na ostatniej prostej, specustawa ograniczy rozprzestrzenianie się ASF, a wypłaty zaległej pomocy suszowej ruszą w połowie przyszłego miesiąca.
Dziewięciu pracowników Pronaru zostało odznaczonych przez ministra Ardanowskiego – wybrane osoby otrzymały srebrne i brązowe medale za długoletnią służbę w firmie. Osiągnięcia i plany firmy to zasługa ponad dwóch tysięcy dwustu pracowników Pronaru. Część z nich została odznaczona medalami prezydenckimi za wysługę lat. Wyróżnienia w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wręczył minister rolnictwa i rozwoju wsi.
Jak powiedział Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi – Zmieniają się warunki pogodowe, musimy inaczej dbać o glebę, inaczej dbać o uprawy, również o użytki zielone dlatego chcę rozmawiać również z właścicielem firmy, z konstruktorami, jak firma włączy się do tych wszystkich nowych wyzwań stojących przed rolnictwem.
Minister Rolnictwa w Pronar
Marcin Bukowski Specjalista ds. Marketingu

Marcin Bukowski

Specjalista ds. Marketingu

Udostępnij artykuł:

Poprzedni wpis
Centrum Badawczo – Rozwojowe
Następny wpis
Spawanie z międzynarodowym certyfikatem