×

KOŁA POD KAŻDY TYP MASZYNY


Koła Pronar Wheels napędzają maszyny na budowach dróg, w kopalniach, lasach, wszędzie tam gdzie wymagana jest od nich niezawodność. Dzięki możliwości konfiguracji poszczególnych elementów koła, dostajesz produkt gotowy do sprostania twoim wyzwaniom.

Koła budowlane stanowią kluczowy element infrastruktury na placach budowy, umożliwiając efektywny transport ciężkich materiałów i narzędzi w różnych terenach i warunkach. Ich wszechstronność i trwałość sprawiają, że są nieodłącznym elementem w procesie budowy, zapewniając mobilność i łatwość manewrowania nawet w trudnych warunkach terenowych.

TYPY MOLETÓW


Jednym z dostępnych moletów, dodatkowo zapewniającym najlepsze trzymanie opony, jest molet typu FISHBONE. Prócz niego w ofercie znajduje się również molet o standardowej charakterystyce, który dodatkowo może cechować się gęstszym lub rzadszym pokryciem wypustek.


PROFIL H2 | DW | W


Profil H2 ze względu na swoją specjalną budowę, znalazł szerokie zastosowanie w kołach budowlanych. Jego główną zaletą jest doskonałe trzymanie stopki opony na feldze, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa i stabilności pracy maszyn budowlanych.

Dzięki umieszczeniu stopek opony pomiędzy dwoma wypustami, nawet podczas ekstremalnych obciążeń nie ma ryzyka, że stopka opony przesunie się z felgi. Profil H2 sprawdza się szczególnie w warunkach, gdzie wymagana jest wysoka odporność na działanie sił bocznych i dynamicznych, zapewniając nie tylko lepszą trakcję, ale również dłuższą żywotność opony i felgi.


DODATKOWE WZMOCNIENIA


Aby zwiększyć wytrzymałość kół do ekstremalnych poziomów, oferujemy dodatkowe wzmocnienia w postaci prętu wzmacniającego lub płaskiego pierścienia wzmacniającego. Oba rozwiązania, wspawane w obręcz koła, zwiększają jego nośność, a dodatkowo osłona zapewnia ochronę przed możliwością uszkodzenia obręczy.


OSŁONY WENTYLA


Osłony wentyla przybierają różne postaci w zależności od typu obręczy oraz jej asymetryczności. Felgi z przeznaczeniem do maszyn leśnych zabezpieczane są systemem MUFA, czyli cylindrycznej osłony zakończonej nakrętką. Osłona może mieć również postać płaszcza częściowo okalającego wentyl otwierając się od lub w kierunku tarczy koła. Osłony mogą mieć również wycięcia np. z logiem producenta, bądź bardziej pragmatyczne zastosowanie – do przenoszenia kół.Jednym z dostępnych moletów, dodatkowo zapewniającym najlepsze trzymanie opony, jest molet typu FISHBONE. Prócz niego w ofercie znajduje się również molet o standardowej charakterystyce, który dodatkowo może cechować się gęstszym lub rzadszym pokryciem wypustek.