×

PRONAR WHEELS - CZOŁOWY PRODUCENT FELG ROLNICZYCH

O KOŁACH WIEMY WSZYSTKO


Ponad 25 lat doświadczenia czynią nas ekspertami w produkcji felg dla maszyn rolniczych, leśnych i budowlanych. Wszechstronna wiedza pozwala nam sprostać nawet najbardziej nietypowym projektom.

Nasza najnowocześniejsza fabryka felg w Europie, otwarta w 2023 roku, umożliwia produkcję nawet do 2 milionów felg rocznie dzięki dwóm pełni automatycznym liniom produkcyjnym. Za każdym produktem Pronar Wheels kryje się unikalna kombinacja precyzji,
technologii i innowacji.

3 FABRYKI


Na nasze możliwości produkcyjne składaja się trzy fabryki, dwie zlokalizowane w Narwi oraz trzecia w Narewce. W sumie cała firma Pronar może pochwalić się dziewięcioma fabrykami rozsianymi po województwie podlaskim. Nasza perła w koronie czyli fabryka nr 3, rozpoczęła swoją pracę pod koniec 2023 roku i w tej chwili jest najnowocześniejszą fabryką Pronar ale również jedną z najnowocześniejszych w Europie.
AUTOMATYZACJA


W pełni zautomatyzowane, dwie linie produkcyjne produkują felgi w rozmiarze od 6 cali do 54 cali średnicy. Co jest jeszcze niezwykłego w nowej fabryce felg to to, że zarówno hale jak i maszyny produkcyjne zostały w pełni zaprojektowane przez inżynierów Pronaru i wykonane na miejscu również przez pracowników firmy. To najwyższej, światowej klasy urządzenia - jak również unikalne - ponieważ nikt inny na świecie nie korzysta z takich rozwiązań jak Pronar Wheels. To już 8 i 9 generacja maszyn udoskonalanych na przestrzeni lat przez inżynierów Pronar Wheels.

Dlaczego warto nam zaufać?

Innowacyjność
Nasze koła produkujemy przy użyciu maszynach, które sami zaprojektowaliśmy. Dzięki temu możemy je stale udoskonalać i rozbudowywać, a w części prac wyręczają nas roboty. Z każdym rokiem wdrażamy coraz więcej nowych i przy tym przyjaznych środowisku rozwiązań produkcyjnych.
Testy laboratoryjne
Koła i opony zanim trafią do Klienta są szczegółowo badane w naszym Centrum Badawczo-Rozwojowym. Prowadzimy analizy komputerowe MES, testy trwałości zmęczeniowej stali i gumy. Ponadto wykonujemy symulacje jazdy z obciążeniem oraz testy trwałości powłoki malarskiej w solnej komorze.
Lean manufacturing
Pozwala usprawnić procesy produkcyjne poprzez eliminację marnotrawstwa i optymalizację wydajności, co prowadzi do zmniejszenia kosztów produkcji i skrócenia czasu realizacji zamówień. Lean manufacturing sprzyja lepszej organizacji pracy, zwiększa zaangażowanie pracowników i poprawia jakość finalnego produktu.
Projektowanie 3d
Projektowanie kół w środowisku 3D pozwala na dokładne modelowanie ich kształtu i właściwości, co przekłada się na optymalną wydajność i trwałość. Dodatkowo, umożliwia łatwe testowanie różnych konfiguracji, co skraca czas potrzebny na rozwój produktu i zwiększa jego innowacyjność.

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO? 


Początkowo nasze koła powstawały w celu wyposażenia maszyn Pronar. Z uwagi na potrzeby zewnętrznych odbiorców, z biegiem czasu nasza produkcja kół znacznie wzrosła. Aktualnie posiadamy ponad 450 typów kół skręcanych i spawanych, co daje 10 000 możliwych konfiguracji.  Co najważniejsze w ofercie mamy koła w rozmiarach od 6 do 54 cali średnicy i od 4 do 44 cali szerokości. Nasze produkty eksportujemy na wszystkie kontynenty i zaopatrzamy w koła największych producentów maszyn. W chwili obecnej jesteśmy w ścisłej czołówce producentów kół na świecie. Dodatkowo w odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych największych klientów, unowocześniamy naszą technologię, tworzymy nowe wzory i rozmiary skrojone pod konkretne maszyny.


NOWOCZESNA MALARNIA


Posiadamy jedną z najnowocześniejszych malarni proszkowych w Polsce. Inteligentna lakiernia sama dobiera detale do kolejki malowania i grupuje pozsostałe, tak aby maksymalnie zoptymalizować cały proces.
NAJWYŻSZA JAKOŚĆ


Sam proces składa się z 11 etapów przygotowujących powierzchnię do zabezpiecznia, w dalszej kolejności detale poddawane są fosforanowaniu cynkowym a następnie kataforezie. Powłoke lakierniczą nakladają roboty, dzieki nim proces ten zajmuje maksymalnie 30 sekund/detal. Droga jaką musi pokonać jedna felga przez wszystkie etapy to 1250 m.