Szanowni Państwo,

Często podkreślamy, że Pronar to w 100% polska firma, będąca trzecim na świecie producentem kół do maszyn rolniczych, budowlanych, leśnych i urządzeń komunalnych. Kupując nasze stalowe felgi i komponenty zawsze mają Państwo pewność, że spełniają europejskie i światowe standardy, a ich jakość jest testowana i badana przez niezależne, akredytowane laboratoria.

W ostatnim czasie pojawiła się niepokojąca informacja – 10 października br. weszło w życie Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2019/1693 z dnia 9 października 2019 r. nakładające tymczasowe cło antydumpingowe na przywóz felg stalowych pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej. Wprowadzenie 66,4% (!!) cła na stalowe felgi z Chin, jest odpowiedzią Komisji Europejskiej na skargę wniesioną na początku tego roku przez Stowarzyszenie Europejskich Producentów Kół „EUWA”. Przede wszystkim opłatą celną objęte zostały felgi stalowe wraz z akcesoriami, w tym z założonymi oponami, przeznaczone do:

— ciągników balastowych,

— pojazdów silnikowych do przewozu osób lub do transportu towarów,

— pojazdów silnikowych specjalnego przeznaczenia (np. pojazdów strażackich, polewaczek),

— przyczep lub naczep, bez napędu mechanicznego, do ciągników balastowych, 

Cłem nie objęto:

— felg stalowych do montażu przemysłowego ciągników kierowanych przez pieszego,

— felg do quadów drogowych,

— piast kół w kształcie gwiazdy, odlewanych w jednym kawałku, ze stali,

— felg do pojazdów silnikowych specjalnie zaprojektowane do innych zastosowań niż na drogach publicznych (np. do ciągników rolniczych lub leśnych),

— felg do przyczep do samochodów osobowych, przyczep kempingowych, przyczep rolniczych i innych ciągniętych urządzeń rolniczych wykorzystywanych w polu, o średnicy nie większej niż 16 cali

Podsumowując konsekwencje płynące z w.w. Rozporządzenia dotyczyć będą również wyrywkowych kontroli producentów unijnych, importerów, a także producentów eksportujących w Chinach.

Pełną treść rozporządzenia znajdą Państwo na stronie https://eur-lex.europa.eu

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących kół Pronar zapraszamy do kontaktu: wheels@pronar.pl


Stalowe felgi Pronar – pełna oferta.

Menu