Agritech Supplier Summit Pronar Wheels stand

Pronar Wheels partnerem AGCO na Agritech 2021!

Początkowo event był planowany na marzec 2021 r., ale w związku niepewną sytuacja związaną z COVID-19 w całej Europie, ostatecznie został przełożony na wrzesień. Trzydniowe spotkanie odbyło się w samym centrum Augsburga, trzecim co do wielkości zaludnienia mieście Bawarii, położonym niespełna 80 km od Monachium. Sekcja OEM Pronar Wheels uczestniczyła w licznych panelach dyskusyjnych ekspertów, prezentacjach oraz kuluarowych rozmowach, które miały miejsce w ciągu tych trzech dni.
W przeddzień konferencji wzięliśmy udział w dyskusji, której wiodącym hasłem było „Winds of Change: Empowering Women for Leadership”. Zabrały w niej głos przedstawicielki kadry dyrektorskiej i managerskiej takich firm jak AGCO, Shell czy Lufthansa. Panel opierał się na rozmowie pomiędzy uczestnikami a publicznością na temat roli kobiet w biznesie oraz w ich udziale w budowaniu firm. Prelegentki opowiadały o swoich doświadczeniach radzeniu sobie z kryzysowymi sytuacjami w pracy, trudnych początkach w męskim biznesie oraz o tym, że firmy coraz częściej stawiają na kobiety.

W 2020 roku, Pronar Wheels, jako jeden z nielicznych dostawców firmy AGCO, został zaproszony do wzięcia udziału w II edycji Agritech Supplier Summit 2021 jako Partner całego wydarzenia.

Agritech Supplier Summit
Pierwszy dzień obfitował w różne wydarzenia, a wszystko zaczęło się od wypowiedzi ekspertów na temat innowacji szeroko rozumianego łańcucha dostaw. Tuż po redukcji emisji CO2 było to jednym z dwóch głównych zagadnień całego eventu.  Po oficjalnym otwarciu wszystkich przybyłych przywitały Federalna Minister Żywności i Rolnictwa Julia Klöckner, Minister Żywności, Rolnictwa i Leśnictwa Bawarii Michaela Kaniber oraz Wiceburmistrz Augsburga Martina Wild. Kolejni mówcy zabierali głos podczas krótkich przemówień, gdzie poruszali ważne kwestie dotyczące działalności ich firm, panujących trendów dotyczących ochrony środowiska i obniżania emisji CO2 oraz redukcji śladu węglowego, a także wpływu pandemii COVID-19 na rynek po przyszłość AI w logistyce.
Dodatkowo uczestnicy Agritech mieli do wyboru warsztaty, podczas których dyskutowali w mniejszych grupach o łańcuchach dostaw, alternatywnych źródłach energii, ekologii i różnicach pomiędzy lokalnymi a globalnymi dostawcami. W rozmowach wzięli udział przedstawiciele z wielu firm współpracujących z koncernem AGCO. Spotkania zostały zwieńczone podsumowaniem podczas panelu dyskusyjnego, który zgromadził uczestników wszystkich warsztatów. Dzień zakończył się rozmową na temat ogromnej roli robotów i ekologii w przemyśle.
Agritech Supplier Summit
Kolejny dzień rozpoczął się otwartym panelem dyskusyjnym w którym uczestniczyły m.in. osoby odpowiedzialne za dostawy towarów w AGCO i Air France. Następnie mówcy zabierali głos w na tematy związane z przyszłością i digitalizacją rolnictwa. Co ciekawe, jednym z rozmówców był przedstawiciel Huawei. Gość z branży informatycznej rozprawiał na temat inteligentnych urządzeń, które już teraz zaczynają rewolucjonizować sposób prowadzenia gospodarstwa.

Utrudniony dostęp do materiałów i problemy transportowe, wraz z ogromem innych przeciwności, nauczyły firmę funkcjonowania w najcięższych warunkach.

Następnie nadszedł czas prezentacji. Warto wspomnieć, że manager sekcji OEM Pronar Wheels, Michał Korch, został zaproszony na wydarzenie w roli prelegenta. Wypowiedź naszego reprezentanta traktowała o zaradności wpisanej w DNA Pronaru i o tym, jak świetnie nasza firma poradziła sobie z ciągłością produkcji i dostaw w czasie pandemii. Ta prezentacja nie miałaby miejsca bez wspomnienia początków firmy, która powstała w trudnym czasie przemiany politycznej.
Agritech Supplier Summit
Dzięki zaradności naszej firmy przeszliśmy przez okres lockdownów obronną ręką. Niewiele przedsiębiorstw, których przedstawiciele uczestniczyli w wydarzeniu, było w stanie przetrwać ten trudny czas równie stabilnie jak my. Nasz mówca mówiąc o Pronarze przygotowanym na wszystko opowiadał nie tylko o historii firmy. Wśród przyczyn wspominał on również o naszych dużych zapasach stali oraz inwestycjach mających na celu usprawnienie procesów produkcyjnych i logistycznych. Ponadto inwestycje Pronaru w Centrum Wystawowe i w we flotę lotniczą wzbudziły spore zainteresowanie przedstawicieli innych firm.

Po wystąpieniu Michała Korcha nadszedł czas na podsumowanie całego eventu. Podczas ostatnich przemówień dotyczących przyszłości Europy omawiano pozytywne aspekty znacznej redukcji emisji CO2 i śladu węglowego. Zwrócono także uwagę na to, jak ważne jest utrzymywanie stabilności dostaw w każdych warunkach. Konferencję swoim wystąpieniem zamknął dyrektor ds. zakupów AGCO Josip T. Tomasevic.

AGCO, dziękujemy za zaproszenie. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu jako partner. Dziękujemy!

Daniel Grygoruk Specjalista ds. Marketingu

Daniel Grygoruk

Specjalista ds. Marketingu i wsparcia sprzedaży

Udostępnij artykuł:

Poprzedni wpis
Zaawansowana Automatyka Spawania
Następny wpis
Rekordowy rok 2021